Spółdzielnie mieszkaniowe zaspokajają potrzeby mieszkaniowe milionów Polaków i wszystko wskazuje na to, że udział spółdzielni w rynku mieszkaniowym wzrośnie w najbliższych latach.
Narodowy Program Mieszkaniowy cieszy się rosnącym zainteresowaniem spółdzielni mieszkaniowych, które widzą w nim możliwość rozwoju i spełnienia podstawowego celu statutowego, jakim jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych członków spółdzielni. Po latach zastoju powstała możliwość na przywrócenie taniego budownictwa mieszkaniowego dla tych z nas, których nie stać na mieszkania deweloperskie i na kredyt hipoteczny.
W kilku miejscach w kraju ruszają programy pilotażowe. Jedną ze spółdzielni, która postanowiła podjąć się inwestycji jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Oświecenia z Krakowa. Władze spółdzielni opublikowały komunikat o możliwości budowy mieszkań lokatorskich aby sprawdzić poziom zainteresowania. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Nowe mieszkania lokatorskie powstaną w Krakowie
Artykuł opublikowaliśmy z końcem marca, a już 5 kwietnia dane przedstawione nam przez spółdzielnię pokazały kierunek, w którym spółdzielczość powinna zmierzać. Na dwóch inwestycjach, planowanych w pierwszym etapie, obejmujących do wybudowania około 500 mieszkań zapisało się 711 osób. Liczba zainteresowanych ciągle rośnie.
Zbyt wielu chętnych?
Czy tak duże zainteresowanie tanimi mieszkaniami spółdzielczymi przeraża zarządy niektórych spółdzielni mieszkaniowych? Czy obowiązujące obecnie przepisy mogą wspomagać inwestycyjną działalność spółdzielni? Czy warto budować nowe, tanie mieszkania? W najbliższym czasie będziemy prezentowali kolejne spółdzielnie, które przystępują do budowy w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego, śledźcie naszą stronę i fb - mieszkania lokatorskie!
Wybierz mieszkanie dla siebie